У выстввачнай зале імя Н.Ю. Сіліванвоіча Вілейскага краязнаўчага музея прайшло мерапрыемства прысвечанае 345-годдзю з дня нараджэння ПІЛІПА ОРЛІКА "ЗЯМЛЁЙ ВІЛЕЙШЧЫНЫ ЎЗГАДАВАНЫ"

11 кастрычніка ў выстввачнай зале імя Н.Ю. Сіліванвоіча Вілейскага краязнеаўчага музея прайшло мерапрыемства прысвечанае 345-годдзю з дня нараджэння ПІЛІПА ОРЛІКА "ЗЯМЛЁЙ ВІЛЕЙШЧЫНЫ ЎЗГАДАВАНЫ".

каля памятнага знака ў в. Касута Вілейскага района

Коласава Вольга Аляксандраўна старшы навуковы супрацоўнік знаёміць з выставай "ЗЯМЛЁЙ ВІЛЕЙШЧЫНЫ ЎЗГАДАВАНЫ"

прысвечанай 345-годдзю з дня нараджэння ПІЛІПА ОРЛІКА

уручэнне памятнага альбома "Касута - калыска Піліпа Орліка гетмана, аўтара першай украінскай кансцітуцыі"  Ігнатовтчу Яўгену Антонавічу