Аматарскае аб'яднанне "Спадчына"

Аматарскае аб'яднанне "Спадчына" Вілейскага цэнтра эстэтычнага выхавання было створана у 2008 годзе.

Яго кіраўніком з'яўляецца Марына Жыльцова. Яна і саставіла праграму, якая разлічана на дзяцей і падлеткаў 15-18 гадоў.

Напрамкі дзейнасці:

• гісторыка-краязнаўчы
  • навукова-даследчы
  • культурна-асветніцкі
  • профарыентацыйны
  • музейны

Формы заняткаў:

• групавыя
  • індывідуальныя
  • камандныя
  • экскурсійныя

Мэты дзейнасці:

• Авалоданне вучнямі гістарычнымі ведамі аб найважнейшых падзеях, з'явах, працэсах, традыцыях і заканамернасцях суственай гісторыі, гісторыі Беларусі і канкрэтна гісторыі Вілейшчыны і іх узаемасувяз і узаемаабумоўленнасці;
  • Інтэлектуальнае выхаванне, развіцце творчасці;
  • Далучэнне вучняў да дасягненняў айчыннай і сусветнай культуры;
  • Фарміраванне каштоўнасных арыентацый на аснове ідэй гуманізму і патрыятызму.

Вучні аматарскага аб'яднання разам з навуковымі супрацоўнікамі музея ладзяць вандроўкі і экспедыцыі.

Акрамя таго, супрацоўнікі музея даюць навуковыя кансультацыі, рэцэнзуюць  навукова-даследчыя працы вучняў, праводзяць экскурсіі для студыйцаў.

Старшы навуковы супрацоўнік музея Вольга Коласава  і вучні "Спадчыны"

Студыйцы падчас заняткаў у музеі.

Дырэктар музея Сяргей Ганчар і студыйцы падчас заняткаў .

Студыйцы падчас заняткаў у зале выстаў ім.Н.Ю.Сілівановіча

Дырэктар музея Сяргей Ганчар, кіраўнік студыі Марына Жыльцова і студыйцы

Старшы навуковы супрацоўнік музея Вольга Коласава  і вучні "Спадчыны"

вучні "Спадчыны"

Дырэктар музея Сяргей Ганчар і вучні "Спадчыны" падчас экспедыціі па Вілейскаму раёну.