Было

Сустрэча ўдзельнікаў экспедыцыі “Шляхам Тышкевіча”

29 верасня ў зале выстаў імя Н.Сілівановіча адбылася сустрэча ўдзельнікаў экспедыцыі “Шляхам Тышкевіча”.

"Велікодны звон"

5 апреля в выставочном зале им.Н.Силивановича состолялось открытие выставки Ядвиги Сенько «Пасхальны звон».На ней представлено сорок работ. Часть из них- иконы, другая часть- картины с библейскими сюжетами, оставшиеся работы – это  пейзажи и натюрморты.

Адкрыццё выставы Эдуарда Мацюшонка
"Горад, у якім мы жывем"

28 верасня  а 17-ай гадзіне  ў зале выстаў  імя Нікадзіма Сілівановіча  адбылося адкрыццё выставы Эдуарда Мацюшонка

"Горад, у якім  мы жывем"

17 верасня – 100 – годдзе з дня нараджэння Максіма Танка

“ВІЛЕЙСКІ ПЕРЫЯД”

Максіма  Танка

Напачатку чэрвеня гэтага года “Дзяржаўны музей гісторыі беларускай літаратуры” арганізаваў  фотапленэр па месцах, звязаных з жыццем і творчасцю народнага паэта Беларусі Максіма Танка. У маршрут, намечаны загадзя, быў уключаны і горад Вілейка, і невыпадкова. Можна вылучыць два перыяды ў жыцці і творчай дзейнасці  Максіма Танка,  якія  датычацца Вілейкі:

| далей >>

"Полет фантазии и мастерства"

С 8 по 24 сентября в Выставочном зале им.Н.Силивановича будет проходить выставка учащихся Вилейского районного центра дополнительного образования детей и молодежи  "Полет фантазии и мастерства".